Girls' Singles Results - Unofficial through Game 4
1.Kassi Salmon, Allendale727
2.Katelyn LaBelle, West Catholic687
3.Kourtney Rigterink, Unity Christian660
4.Kenzie Westra, South Christian635
5.Alyviah Mason, Belding633
6.Anna Sieffert, Big Rapids626
7.Breanna Stroven, Fremont622
8.Krista VanSledright, South Christian618
9.Samariz Lofgren, Lee614
10.Emily Tanis, Kelloggsville613
11.Jenna Kamptner, Big Rapids612
12.Lynsey Blonshine, Central Montcalm609
13.Katie Courtney, Catholic Central606
14.Allison Frisbie, Belding605
15.Caitlyn Pourron, Godwin Heights602
16.Morgan Dodde, Allendale601
16.Emily Phenix, Belding601
18.Anja Zimmer, Lee599
18.Sabrina Fenton, Lee599
20.Leah Wilkins, Unity Christian598
21.Maggie Hassinger, West Catholic579
22.Sabrina Beasley, Lee578
23.Carlie Boomsma, South Christian572
24.Nicole Mys, Unity Christian569
25.Kelsey Adams, Lakeview565
26.Stephanie Brainard, Lakeview563
27.Kayla Kern, Kelloggsville544
27.Cailyn Briggs, Lakeview544
29.Hannah Bergsma, South Christian540
30.Karlee Larabee, Orchard View537
31.Jaclyn Jackson, Big Rapids534
32.Tori Gaskell, South Christian531
33.Chloe Marchlewicz, Tri-County530
34.Kendra Dykstra, Unity Christian528
35.Lauren Powell, Allendale527
36.Amber Gilbert, Big Rapids525
37.Carly Montsma, Unity Christian522
38.Morgan Avink, Allendale521
39.Jaedyn Childs, Godwin Heights517
40.Bella Gumbko, Catholic Central516
41.Caitlyn Dull, Central Montcalm513
42.Aleyah Mayne, Kelloggsville510
43.Elise Cooley, West Catholic506
44.Brianna Gerke, Catholic Central503
45.Bree VanZyll, West Catholic501
46.Lahri Buffum, Orchard View493
47.Carli Large, Lakeview490
48.Sierra Baird, Fremont486
49.Jessica Hernandez-Ortiz, Lee485
50.Madison Willmore, Belding484
51.Raquel Bono, Allendale482
52.Jessica Trenshaw, Catholic Central480
53.Daija Lamange, Godwin Heights477
54.Sydney Mangan, Fremont474
55.Molly Arendsen, Godwin Heights468
56.Hannah Crater, Lakeview462
56.Kirstin Montsma, Unity Christian462
58.Chau Le, Kelloggsville452
59.Olivia Mangan, Fremont448
59.Celia Eldred, Fremont448
61.Kasey Bellman, Fremont445
61.Raquel Mireles, Lee445
63.Lydia St. John, Orchard View439
64.Linh Le, Kelloggsville437
65.Thale Kongstein-Kokkim, Belding435
65.Brittany Puckett, Orchard View435
67.Hyacinth Chavez, Central Montcalm430
68.Cheyanne Clanche, Lakeview426
69.Hailey Westerbeek, Godwin Heights423
70.Hannah Willmore, Central Montcalm419
71.Lindsay Hornacher, Tri-County415
72.Katherine Lindsey, Tri-County414
73.Celeste Landis, Allendale406
74.Jade Hamilton, Kelloggsville403
75.Lauryn Syrba, Catholic Central401
76.Carissa Nicol, Big Rapids394
76.Regina Faber, Catholic Central394
78.Wiasine Poonthong, Central Montcalm393
79.Courtney Passage, Orchard View390
80.Mikaela Shearer, Tri-County370
81.Nydia Huang, South Christian361
82.Cassie Harrington, West Catholic352
83.Shelbe McNees, Tri-County348
84.Alexis Freeland, Tri-County336

The top ten bowlers advance to the
state finals in Jackson, MI.



Boys' Singles Results - Final
1.Kevin Jones, Kelloggsville1227
2.Zach Vos, Godwin Heights1181
3.Gage Nickelson, Kelloggsville1152
4.Sam Brandt, Fremont1129
5.Seth Pell, Fremont1109
6.Brennen Proudfit, South Christian1103
7.Brandon Skinner, Kelloggsville1094
8.Matt Postma, Kelloggsville1075
9.Jon Quist, Unity Christian1052
10.Shokhari Tate, Catholic Central1043
11.Aaron Glusa, Godwin Heights1035
12.Reuben Nyenhuis, Allendale1034
13.Robert Nelson, Godwin Heights1026
14.Ryan Finup, Lakeview1014
15.Sam Guikema, South Christian1009
16.Aaron Zuverink, South Christian1005
17.Brody Harrington, Oakridge1001
18.Brandon Lindsley, Orchard View1000
19.Scott Peuler, Lee998
20.Derek Decan, Kelloggsville990
21.Trevor VanLoo, Belding989
22.Kenny Springett, South Christian982
23.Memo Sarabia, Lee981
23.Jacob Grabill, Fremont981
25.Kenny Secrest, Orchard View980
26.David Pedler, Catholic Central979
27.Ryan Johnson, Unity Christian968
27.Jimmy Brodeur, Oakridge968
29.Ethan Walser, Allendale967
29.Don Johnson, Orchard View967
31.Matt Arendsen, Allendale965
31.Brenden Armstrong, Tri-County965
33.Ryan Handlogten, South Christian962
34.Zack Postma, Kelloggsville961
35.Nick Guikema, South Christian953
36.Monty Cerchiori, Oakridge952
37.Jared Pilczuk, Catholic Central951
38.Troy Avink, Allendale946
39.Danny Bennett, Orchard View945
40.Johnny Brazier, Tri-County943
41.Ryan Knoper, Unity Christian940
42.Jacob Riccioni, West Catholic939
43.Carter Kemmis, Belding925
44.Dakota Hershberger, Lakeview919
45.Mike Margol, Fremont917
46.Nick Overholt, West Catholic915
47.Jorge Evans, Lee906
47.Chase Bower, Belding906
49.Jordan Witzel, Belding897
50.Luke Bosch, Allendale896
51.Hunter Holbrook, Tri-County888
52.Levi Johnson, Belding884
53.Jordan Jenks, Central Montcalm874
54.John Worm, West Catholic871
55.Andrew TerAvest, Unity Christian865
56.Ryan McLaren, Belding863
57.Patrick Truskowski, West Catholic860
58.Hunter Cook, Fremont858
59.Zachary Groce, Central Montcalm855
60.Lee Frisbey, Lakeview849
61.Luther Walker, Oakridge846
62.Walker Powers, Fremont845
62.Jon Swain, Catholic Central845
62.Dakota Goosen, Orchard View845
65.Mario Loza, Lee843
66.Landon Vos, Unity Christian837
67.Keegan Barth, Catholic Central830
68.Daniel Scsavnicki, Big Rapids829
69.Derrik Lamange, Godwin Heights828
70.Matt Courneya, Oakridge821
71.Jordan Brooks, Godwin Heights815
71.Eric Wilder, West Catholic815
73.Arsarn Kijrungrattan, Central Montcalm811
74.Nathan Roon, Unity Christian810
75.Blake Page, Big Rapids809
76.Tanner Wilson, Tri-County787
77.Wade Docter, Tri-County776
78.Michael Lollis, Allendale771
79.Keaton Myers, Lakeview769
80.Marc Santose, Oakridge766
80.Konnor Barth, Catholic Central766
82.Geoff Pisani, Big Rapids765
83.Timothy Kosten, Central Montcalm758
84.Sebastian Garcia, Lee741
85.Dakota Wert, Lakeview711
86.Dakota Sibley, Orchard View708
87.Danny Myles, West Catholic704
88.Anthony Bui, Godwin Heights703
89.Gabe Lillie, Central Montcalm696
90.Michael Freeland, Tri-County689
91.Sean Scsavnicki, Big Rapids673
92.Eduardo Montiel, Lee656
93.Luke Somsel, Big Rapids573
94.Noah Smith, Big Rapids547

The top ten bowlers advance to the
state finals in Jackson, MI.



Boys' Team Results - Official
1.Wyoming Kelloggsville3681
2.Fremont3541
3.Belding3445
4.Hudsonville Unity Christian3296
5.GR South Christian3258
6.Wyoming Lee3191
7.Muskegon Orchard View3172
7.Wyoming Godwin Heights3172
9.Lakeview3080
10.Allendale3061
11.Muskegon Oakridge3050
12.GR Catholic Central2984
13.Big Rapids2948
14.Howard City Tri-County2793
15.GR West Catholic2768
16.Stanton Central Montcalm2623

Kelloggsville, Fremont and Belding
advance to the state finals! Congratulations.
Girls' Team Results - Official
1.Unity Christian3153
2.GR South Christian3028
3.Wyoming Lee3010
4.Belding2990
5.Allendale2848
6.Wyoming Kelloggsville2827
7.GR West Catholic2782
8.Big Rapids2757
9.Lakeview2729
10.Fremont2585
11.Stanton Central Montcalm2550
12.Muskegon Orchard View2483
13.Wyoming Godwin Heights2452
14.Howard City Tri-County2351
15.GR Catholic Central2315

Unity Christian, South Christian and Lee
advance to the state finals! Congratulations.